واقعیت افزوده، آینده ی تحصیل

واقعیت افزوده یکی از راه های مناسب برای تشویق دانش آموزان است. تکنولوژی همواره از مفاهیم جذاب و هیجان انگیز برای کودکان بوده است، پس چرا از آن برای مقاصد مناسب بهره نبریم؟ ما معمولا آنچه را که می بینیم بهتر از آنچه که می شنویم به خاطر می سپریم. با واقعیت افزوده شما میتوانید مفاهیم پیچیده را به روش ساده تر آموزش دهید.

واقعیت افزوده در آموزش، تاثیر واقعی چگونه است؟

در پی یافتن این مساله هستید که چرا دانش آموزان بی توجه و بی انگیزه شده اند؟ پاسخ شاید با روش های سنتی آموزشی ارتباط داشته باشد. احتمالا تاکنون مواجه شده اید که چقد راحت کودکان با تلفن های هوشمند و تبلت ها حواسشان پرت می شود. حال تصور کنید که ما ابزار هایی را برای مقاصد آموزشی با این دستگاه های پرنفوذ در اختیار داشته باشیم.

همانطور که گفتیم، ما معمولا آنچه را می بینیم سریعتر از آنچه که شنیده ایم به خاطر میسپریم. با واقعیت افزوده به این حقیقت بهبود بخشیده شده است. با اپلیکیشن های AR یک مدل سه بعدی برای فهم بهتر مطلب به دانش آموزان کمک می‌کند. با این حال همواره آموزگارانی هستند که معتقدند تکنولوژی مخرب نسل جدید است. اگرچه که نمی توان استفاده نسل جدید از تکنولوژی را متوقف یا محدود کرد، اما می توان برای سودمند بودن آن برنامه ریزی کرد.

پنج دلیل برای اینکه چرا واقعیت افزوده برای نسل جدید ضرورت دارد

1-توضیح بهتر مفاهیم پیچیده و انتزاعی

شکی وجود ندارد که دانش آموزان شما با تصویر سازی به صورت عینی  بهتر می توانند مفاهیم مختلف را یاد بگیرند.خصوصا برای موضوعات سخت، دانش آموزان به سرعت میتواند با یکه تصویر سه بعدی مناسب اصل موضوع را فرا بگیرند.

2-افزایش انگیزه دانش آموزان

یادگیری به صورت AR، یک حالت پلتفرم بازی گونه را در مسیر یادگیری فراهم می کند که درس خواندن را جذاب و مهیج می کند. در نتیجه تاثیر مثبت آن در ذهن یادگیرنده باقی می ماند و برای ادامه مسیر تشویق می شود.

3-ابزار خاصی برای واقعیت افزوده لازم نیست!

امروزه 95 درصد جوانان از گوشی های هوشمند استفاده می کنند. از این قضیه می توان به صورت سازنده برای نتیجه خوب استفاده کرد. والدین و معلمان نیازی به ابزار اضافی برای مهیا گردن یک آموزش و یادگیری تعاملی ندارند.

4-دانش و آگاهی عملی

دانش آموزان می توانند بدون هیچ گونه نیاز فیزیکی به تجهیزات آزمایشگاهی یک کار عملی انجام دهند. این به صورت اساسی برای دوره های آموزشی پیشرفته مثل پزشکی و مهندسی یک امتیاز خوب محسوب می شود. دانش آموزان مجبور نیستند که عملا بیمار را تحت عمل قرار دهند و هنوز می توانند روند را بیاموزند.

5-یادگیری در دسترس

با واقعیت افزوده کاربران می توانند در هر لحظه و هر جا با تلفن هوشمند خود فرآیند یادگیری را اجرا کنند. این بهترین جایگزین برای کتابهای متععد و سنگین، مدل های فیزیکی، پوستر ها و … است.

اپلیکیشن های محبوب واقعیت افزوده

آموزگاران در سراسر جهان قبلا واقعیت تقویت شده را در فرایند تدریس خود پذیرفته اند. فروشگاه App آیفون و فروشگاه  Play آندروید با برنامه های AR برای تحصیل آشنا هستند. دانش آموزان به شیوه ای خوش بینانه به این برنامه ها پاسخ می دهند.

 به طور خلاصه، یکی از مواردی که واقعیت افزوده توانسته آن را تحت تاثیر قرار دهد، آموزش و یادگیری است. بسیاری از نقاط جهان پلتفرم واقعیت افزوده را به عنوان ابزار یادگیری به شیوه های خود افزوده اند. در نهایت با پیشرفت روزافزون تکنولوژی به نظر می رسد که واقیت افزوده جای بیشتری برای خود در بازار دنیا پیدا کرده است.

پاسخی بگذارید

بستن منو